Eseménynaptár
< 2026. június >
H K SZ CS P SZO V
1 2 34567
8 9 10 11 121314
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 262728
29 3012345
Következő esemény:
Kisinas pályaorientációs tábor - 2026.
Galériák
Hasznos linkek
Interreg
Mindenki Iskolája
Véget ért első, kamaszoknak szóló önbizalom- és közösségépítő élménytáborunk

Véget ért első, kamaszoknak szóló önbizalom- és közösségépítő élménytáborunk

2026. június 26.

Az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ hagyományteremtő szándékkal első alkalommal szervezett ingyenes önbizalom- és közösségépítő napközis élménytábort 13 és 14 éves kamaszok számára. A „Lépj tovább!” elnevezésű, ötnapos program során a fiatalok játékos önismereti feladatokat oldottak meg, csapatépítő kihívásokat teljesítettek, számos közös élményt gyűjtöttek, új barátságokat kötöttek. A tábor célja az volt, hogy a gyerekek biztonságos, támogató közegben erősíthessék önbizalmukat, együttműködési készségeiket és közösségi kapcsolataikat. Az élménypedagógiai módszerekre épülő program során a táborozók számos olyan helyzetben próbálhatták ki magukat, amelyek segítették személyes fejlődésüket és a közösséghez tartozás élményének megélését.

Az első napon az ismerkedésé és a közösségépítésé volt a főszerep: a résztvevők saját erősségeiket fedezték fel, LEGO-val alkottak, kézműveskedtek, majd egy spartan akadálypályán tehették próbára rátermettségüket és kitartásukat. A második napon a meseterápia, a közös beszélgetések és az alkotás segítette őket gondolataik és érzéseik megfogalmazásában. A harmadik nap a kommunikációról, az együttműködésről, valamint a testbeszéd és a nonverbális jelzések jelentőségéről szólt. A negyedik napon ismét a kreativitás került a középpontba. Az asszociációs társasjátékok, a szellemi kvíz, a szabadtéri mozgás és a spontán beszélgetések mellett a művészetterápiás foglalkozáson rajzolással és festéssel fejezhették ki magukat. Az egymás alkotásairól adott pozitív visszajelzések tovább erősítették a kialakuló közösséget. A zárónapon folytatódott a művészetterápiás munkálkodás, a kamaszok megismerkedtek rajzaik szimbolikájával is: megtudták, hogy a virág a rajzolót, a víz pedig az érzelmeket jelképezheti. Ezt követően íjászversenyen mérhették össze ügyességüket és koncentrációs képességüket. A közös ebéd után ünnepélyes zárással fejeződött be az ötnapos program, mindenki személyre szóló emléklapot vehetett át. 

Bízunk benne, hogy az itt szerzett tapasztalatok hosszú távon is elkísérik a fiatalokat, hozzájárulnak ahhoz, hogy magabiztosabban, nyitottabban és nagyobb önbizalommal nézzenek szembe a mindennapok kihívásaival. 

Köszönjük minden résztvevőnek az aktív jelenlétet, a nyitottságot és az együtt töltött, élményekben gazdag hetet!

 

A táborról készült képgalériánk itt elérhető. 

Facebook-profilunkon olvasható a részletes, napi tábori beszámoló. 

 

Megosztás