13.4. további eszközök
A következő három eszköz különféle ábrák létrehozását támogatják, akár az órán is használhatják a diákok. A körző (iránytű eszköz) szintén a kiterjesztett eszköztárban található, ott ahol a képtoll és a bélyegző is. Az eszközt három helyen lehet „megfogni". A tetején (a két láb találkozásánál) a toll segítségével át lehet helyezni a táblaoldalon. A szárán megfogva a kétirányú nyíl szög beállítását teszi lehetővé. A körző hegyénél pedig a rajzolás indítható el. Állítható a rajzolt kör vonalának színe és vastagsága. A kijelölés ikon kiválasztásával eltűnik a képernyőről.

Vonalzónak többféle változata van. Találkozhatunk az egyenes, illetve a háromszög változattal is. Mérhetünk vele két pont közötti távolságot a piros vonalak állításával. A vonalzó elforgatható (kijelzi a szöget is), áthelyezhető és méretezhető. A metrikus vonalzó 0-100 cm között mér, míg az imperiál vonalzó 0-20 cm közötti távolságmérésre ad lehetőséget. A vonal, illetve a toll eszközzel a vonalzóra illesztve megadott hosszúságú vonalakat lehet húzni. Ha a tollat használjuk, s nem sikerült igazán egyenesre a vonal, akkor a program kicsit besegít, s a vonalat a vonalzóra illeszti, kiegyenesíti. Az eszköz érdekessége, hogy látható marad akkor is, ha átlépünk egér módba, s a számítógépet irányítjuk a táblánál a toll segítségével. Így nemcsak a táblaoldalon, hanem tetszőleges számítógépes felületen mérhetünk vele távolságot. A vonalzót a jobb felső sarkában található bezárás gombbal kapcsolhatjuk ki.

Szögmérőből is kettő van, a 180 és 360 fokos változat. Egyszerre számol fokba és radiánba is. Áthelyezhető, méretezhető, forgatható ugyanúgy, mint a vonalzó. Átlépve egér módba ez az eszköz is aktív marad. Bezárni is hasonlóan lehet, mint a vonalzót.
A vonal eszköz a tollhoz képest egyszerűbb megoldást kínál a ténylegesen egyenes vonal rajzolásra. Az eszköz kiválasztása után a nyomva tartott bal egérgomb segítségével húzható különféle színű és vastagságú vonal. A vonalvégek beállításával pedig különféle nyílvégződések adhatók meg, melyek meghatározó elemei lehetnek a táblakép ábráinak. A vonal eszközzel nemcsak folytonos vonal, hanem szaggatott, vagy pontsor is húzató, melyet az eszköz tulajdonságainak beállításai között (képernyő közepén alul) találhatunk meg (kötőjel stílusok).
A kiemelő eszközzel hasonlóan lehet dolgozni, mint a kézzel írott jegyzetek esetében a hagyományos kiemelő tollal. Feladata ábrák, szövegrészek hangsúlyozása, kiemelése elkülönítése a többi objektumtól. Állíthatók a kiemelés színei, alakja és átlátszósága.

A kitöltés eszköz a korábban rajzolt üres, de zárt alakzatok színezésére szolgál. Ha nem alakzat belsejébe kattintunk, hanem a tábla hátterére, akkor könnyen színes táblát hozhatunk létre. A képernyő alsó részén található színpaletta jóval gazdagabb, mint más eszközöknél, de gyedi színek is megadhatók egy párbeszédablak segítségével. Az önálló színek meghatározása minden más eszköznek is lehetséges tulajdonsága.
